MenüAdWords Reklamcılığı
AdWords Reklamcılığı

AdWords; yeni müşterilere ulaşmanıza ve işletmenizi büyütmenize olanak tanıyan internet reklamcılığı programıdır. İşletmenizle alakalı kelime veya kelimelerle arama yapan veya teması işletmenizle alakalı olan web sitelerine göz atan kullanıcılara ulaşmanızı sağlar. Reklamınız Google'da ve Google'ın iş ortağı web sitelerinde görüntülenir. Reklamınızın görüntüleneceği yeri seçer, kendinize uygun bir bütçe belirler ve reklamınızın etkisini ölçersiniz. Tıklama başına maliyet teklifi ile, yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ücretlendirilirsiniz.

AdWors'ü diğer reklamcılık türlerinden ayıran birkaç önemli nokta vardır. Reklamınız, sizin sunduğunuz türde ürün ve hizmet aramakta olan kullanıcılara gösterilir. Dolayısıyla söz konusu kullanıcıların işlem yapma olasılığı daha yüksektir. Reklamınızın hangi web sitelerine ve hangi coğrafi alanlarda (bölge, il, ilçe ve hatta mahalleler) görüntüleneceğini seçebilirsiniz.

Tıklama başına maliyet teklifinde aylık olarak ne kadar harcamak istediğinize kendiniz karar verir ve hiçbir zaman bu tutarın üzerinde ücretlendirilmezsiniz. Minimum harcama taahhüdü yoktur.

Reklamınız sayesinde kaç tane yeni müşterinin işletmenizle bağlantı kurduğu, bu müşterilerin nereden geldiği gibi benzeri ayrıntılar ile ilgili raporu inceleyebilir, reklamınızı düzenleyip iyileştirebilir ve işletmenizle iletişime geçen potansiyel müşterilerin sayısını arttırabilirsiniz.