MenüAkıllı Gaz ve Su Vana Kontrol Sistemleri
Gaz ve Su Vana Kontrol Sistemleri

Akıllı vanalar sadece akışı değil geçiş oranını, hacmi, likid, gaz, balçık ve kuru maddelerin boru hattındaki, akış ağzındaki ya da benzer geçişlerdeki basıncını ve yönlendirilmesini sağlar. Vanalar açma, kapama, ayarlama, oranlama ya da ayırma işlemlerinde kullanılabilir.

Akıllı vana pozisyonerleri mikro işlemci tabanlı akım pnömatik vana pozisyonerleridir. Kontrol cihazıdnan gelen DC akım sinyaline bağlı olarak vananın açılıp kapanması gerçekleştirilmiş olur. Temel fonksiyonlarına ek olarak bazılarının iletişim kurma özelliği vardır. Otomatik tarifleme programları ve kendi kendilerini test etme/hata belirleme fonksiyonları ile fabrika operasyonlarının birim ve kalitelerini arttırırlar.

Tüm bunlar ne demektir ve ne işimize yarar?

Su baskını durumunda sensörler bunu algılar ve su vanası otomatik olarak kapanır. İstediğiniz zaman da evinizdeki veya tarlanızdaki su vanasını kendiniz açabilir veya kapayabilirsiniz.

Gaz sızıntısı durumunda dedektör bunu algılar ve otomatik olarak gaz kesilir.

Tüm bu tehlike durumlarında dilediğiniz takdirde cep telefonunuza alarm bilgisi de ulaşır.

Evde bir iş ile meşgulken yemeği ocakta unutmaya karşı zamanlama özelliği kullanabilirsiniz.

Olası kötü durumları bir kenara bırakırsak bu sistemi konfor ve rahatlık için kullanmanızı dilemekteyiz.

Yemek ocaktayken dışarı çıkmak zorunda kalırsanız, akıllı vana sistemi sayesinde ocağınızın ayarladığınız süre sonunda kapanmasını sağlayabilir veya dışarıdayken dilediğiniz zaman tek bir komut ile kendiniz kapatabilirsiniz.