MenüAkıllı Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Sistemleri

Ev ve İşyeri Güvenlik Sistemleri

Evinizin veya işyerinizin giriş-çıkış güvenliğini dilerseniz parmak izinizle, dilerseniz akıllı kartlarla kontrol altında tutabilirsiniz. Siz evde yokken evinize temizliğe gelen kişilerin belirli saatler dışında evinize giriş yapmasını engelleyebilir veya onlara kapıyı uzaktan kendiniz açabilirsiniz. Evde oldukları sürece akıllı kamera sistemi ile evinizi dünyanın neresinde olursanız olun izleyebilirsiniz.

Akıllı güvenlik sistemi; evinizde veya işyerinizde yangın algıladığında, gaz vanalarını anında kapatır, itfaiyeyi arar, telefonunuza SMS veya elektronik posta yoluyla bildirim gönderir ve evinizdeki veya işyerinizdeki sireniniz çalmaya başlar. Yangın siz uyurken çıkarsa tüm alarm sistemleri devreye girerek sizi uyandırır, belirli bölgelerdeki ışıklandırmaları aktif hale getirerek dışarı çıkışınıza yardımcı olur.

Su taşkını tehlikesi algıladığında anında evinizin suyunu otomatik olarak keser, telefonunuza SMS veya elektronik posta yoluyla bildirim gönderir ve evinizdeki sireniniz size ve çevrenizdekilere haber verir.

Evinizde veya işyerinizde bulunmadığınız zamanlarda, herhangi bir hareket algıladığında telefonunuza bildirim gelir ve siren çalmaya başlar. Şüpheli bir durumda evinizdeki tüm aydınlatmaların otomatik olarak açılmasını sağlanabilir, güvenlik kameralarına bağlanıp görsel olarak evinizi veya işyerinizi kontrol edebilir, böylece olası hırsızlık vakalarını önleyebilirsiniz. Kaldı ki, akıllı kapı kontrol ve güvenlik sistemine sahipseniz herhangi bir hırsızlık vakası yaşamanız pek olası değildir. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki menüden Kapı Kontrol ve Güvenlik Sistemleri bölümünü inceleyebilirsiniz...

Mağaza Güvenlik Sistemleri

Mağazalardaki artan kamera sayısı görüntülü güvenlik sistemlerinin bir operatör tarafından sürekli olarak izlenmesini imkansız hale getirmektedir. Operatörlerin uzun süreler boyunca çok sayıda kameradan gelen görüntüyü izleme ve analiz etmesinin mümkün olmaması kameralı güvenlik sistemlerinin verimli kullanılamamasına neden olmaktadır.

Akıllı güvenlik sistemiyle güvenliği sağlanan alana izinsiz girişlerin engellenmesi, belirli bir alanda aktivite ya da normal olmayan bir davranış olduğunda anında operatörün uyarılması, son zamanlarda yoğunlaşan canlı bomba ile gerçekleştirilen terörist faaliyetlerinin zamanında fark edilerek önüne geçilmesi mümkündür.

Akıllı güvenlik sistemi, operatöre sadece alarm durumunda otomatik uyarıda bulunur. Tehdit durumlarını hızlı ve doğru bir şekilde değerlendirip hatalı alarmları en aza indirir. Alarm durumları sonradan erişimi kolaylaştıracak şekilde indekslenerek saklanır. Güvenliği arttırırken, daha az sayıda operatöre ihtiyaç duyulacağından ve mevcut kameralı sistemlerin üzerine kurulabildiğinden maliyeti düşüktür. Özel ihtiyaçlarınıza göre kolayca uyarlanabilir. Güvenlik tehdidi oluşturan durumun mobil cihazlara veya uzak kullanıcılara görüntülü olarak bildirilmesi ile olay yerine gidilmesine gerek kalmadan uzaktan tespit edilip tedbir alınabilmesi mümkün olmaktadır.