MenüPencere ve Panjur Kontrol Sistemleri
Pencere ve Panjur Kontrol Sistemleri

Kapıları, motorlu stor perdeleri, panjurları ve tenteleri istediğiniz yerden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Çeşitli senaryolar oluşturarak, gün içerisinde belirleyeceğiniz saatlerde sistemin çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yağmurun yağması, rüzgarın esme hızı, havanın ısısına göre senaryolar oluşturarak tek tuşla evinizin ve işyerinizin perde ve panjurlarını kontrol edebilirsiniz.

Perde ve panjurlarınızı, duvarınızdaki anahtarlardan, tabletinizden ya da cep telefonunuzdan bir dokunuşla yönetebilirsiniz. Mekanda bulunan perde ve panjurlar tek tek kontrol edilebileceği gibi, gruplama sistemiyle tek bir komutla tüm konutun perde ve panjurlarını aynı anda açabilir veya kapatabilirsiniz.

p>Perde ve panjurların her gün komut vermeden otomatik olarak açılıp kapanması sağlanabileceği gibi mevsimsel hareketlere de duyarlı hale getirilebilir. Örneğin, yağışlı ya da rüzgarlı bir günde panjurlarınız, dış mekanda bulunan hava durumu istasyonundan aldığı bilgi doğrultusunda otomatik olarak kapanır. Rüzgarlı ve soğuk havalarda panjurlarınız otomatik olarak kapanarak mekandaki ısı kaybını önler ve bu sayede enerji tasarrufu sağlar.

Sistemin gelişmiş özellikleri sayesinde ihtiyacınıza uygun senaryolar yazıp evde olmadığınız zamanlarda dahi herhangi bir tedirginlik yaşamadan evin havalandırılması mümkün olabilmektedir.

Böylece pencereler açıkken dahi güvenlik sisteminin aktif ve tetikte olduğunu bilerek gönül rahatlığı için günlük işlerinizi yapmaya devam edebilir, tüm rutin işleri sisteme bırakabilirsiniz.

Pencere ve panjurların açık olduğu durumda yağmur yağmaya başladığında otomatik olarak kapanması sağlanabildiği gibi güneşli havalarda otomatik olarak açılması da sağlanabilmektedir.

Sistem, sizin veya arabanızın girişe yaklaştığını GPS üzerinden tespit eder. Dış ışıkları, bahçe veya garaj yolundaki ışıkları en parlak konuma getirir. İşyerinizin, evinizin veya garajınızın kapısını açar. İç ışıklandırmaları aktif hale getirir.